Jak zrobić stół z płyty meblowej?

Płyta meblowa to materiał, z którego tworzyć można między innymi piękne, stabilne i trwałe meble i zabudowy. Jednym z produktów powstałych z płyty meblowej jest na przykład stół kuchenny. Jego projekt jest funkcjonalny i będzie idealnie, harmonijnie pasować do projektu pomieszczenia – w końcu sam o to zadbasz.

Stół kuchenny wykonany własnoręcznie ma wiele zalet, między innymi: niższy koszt, oryginalny i dokładnie taki jak chcesz wygląd, a do tego idealną wygodę. Płyta meblowa, z której wykonany będzie Twój stół musi być niezawodna, stabilna, trwała i odpowiednio twarda.

Podczas tworzenia stołu kuchennego warto przygotować wszystko tak, aby mebel posiadał odpowiednie parametry i wymiary. Jego wysokość zależeć będzie od wzrostu osób, które z Tobą mieszkają. To Wy najczęściej będziecie z niego korzystać siedząc przy jego blacie. Częściej niż ktokolwiek inny, więc wysokość blatu powinna być dostosowana do Waszych potrzeb i wygody.

Na wygodę użytkowania stołu ma też wpływ jego szerokość. Każdy użytkownik powinien móc korzystać z szerokości 60 centymetrów blatu. Dlatego dla czteroosobowej rodziny przyda się stół z blatem, który mierzyć będzie 120 centymetrów szerokości. Przy tworzeniu stołu z płyty meblowej warto też sprawdzić, czy wybrane do niego krzesła będą z łatwością wsuwać się pod blat po skończonym użytkowaniu (aby nie zajmować niepotrzebnie przestrzeni) i pozwolą na swobodne przemieszczanie się pomiędzy meblami.

Stół kuchenny wykonany z płyty meblowej można wzbogacić o dodatki ze szkła, metalu lub z ceramiki. Mogą pokrywać one blat, tworzyć stabilną podstawę, wzmocnienie lub być dodane gdzieniegdzie jedynie w roli dekoracji.

Stół to mebel, który musi być praktyczny i wygodny. Podczas jego użytkowania powinieneś móc skupić się tylko i wyłącznie na posiłku i przyjemnej rozmowie z najbliższymi. Jeśli nie będzie miał odpowiednich wymiarów, będzie nieforemny lub niewygodny – możesz dosłownie stracić apetyt.

Kategoria: dom, remont