Atrakcje Trójmiasta

Trójmiasto nad polskim Bałtykiem składa się z Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nic dziwnego, że ten region Polski jest prawdziwym magnesem turystycznym. Bo każde miasto czaruje na swój sposób. Te trzy miasta znajdują się tuż obok siebie i łączy je wyjątkowe położenie nad Zatoką Gdańską. Atrakcje Trójmiasta:

Nadbałtyckie miasto Gdynia na Pomorzu na pierwszy rzut oka wygląda bardziej ponuro niż Gdańsk i Sopot, bo brakuje w nim zarówno wakacyjnego charakteru Sopotu, jak i uroku, jakim emanuje odrestaurowany Gdańsk. Z drugiej strony miasto wydaje się żywsze i dobrze zachowało typowy charakter ostatnich dziesięcioleci . Miasto liczące 250 000 mieszkańców ma również kilka wyjątkowych atrakcji, takich jak molo. Poziom cen również wydaje się być nieco niższy niż w innych miastach w Polsce. Miasto położone jest w Zatoce Gdańskiej, jest miastem portowym i jest jednym z dwunastu największych polskich miast. Dopiero w XX w. Gdynia rozrosła się do znacznych rozmiarów, prawa miejskie nadano w 1926 r., a od 1930 r. przekroczono granicę 100 tys. mieszkańców, czyniąc z Gdyni duże miasto. Port ma ogromne znaczenie dla miasta, dlatego wśród jego najważniejszych zabytków znajduje się kilka statków.

Centrum miasta jest wystarczające dla fanów zakupów, jest tu mnóstwo sklepów i uroczych kawiarni. Miasto ożywa zwłaszcza wieczorami, nad wodą znajduje się wiele barów, jak choćby Browar Port Gdynia, w którym tętni życie.

Krzywy dom w Sopocie to nie lada atrakcja.

Ponad sto lat temu miejsce to uchodziło za elegancki kurort nadmorski, dlatego pejzaż miejski charakteryzują budynki z XIX i początku XX wieku. Do dziś kurort przyciąga wielu artystów, odbywają się tu stałe wystawy, festiwale i koncerty. Sopot z 40.000 mieszkańców jest najmniejszym w trójmieście. Ale też bardzo spokojny. Można tu także odpocząć i pospacerować zimą. Deptak Monte Cassino prowadzi bezpośrednio na plażę i latem zamienia się w prawdziwą imprezę. Nie można też pominąć molo. Liczące ponad 511 metrów molo jest najdłuższe w całej Europie. Z pomostu roztacza się piękny widok na plażę i wybrzeże Bałtyku. Nawet zimą zwabi do zimnej wody niektórych fanów morsowania. Sopot jest naprawdę idealny do wypoczynku.

Gdańsk to miasto z wieloma zabytkami, z których większość znajduje się w centrum w pobliżu głównego dworca kolejowego. Największą atrakcją jest zabytkowe stare miasto. Jednak miasto Gdańsk oferuje również inne godne uwagi zabytki, takie jak Pomnik Stoczniowców i kilka innych atrakcji.

Wielki Młyn Gdański. Wielki Młyn znajduje się na wyspie, wokół której rozgałęzia się kanał. Został zbudowany w połowie XIV wieku i przez długi czas był uważany za największy młyn w Europie. Czyni to młyn jednym z najważniejszych obiektów handlowych średniowiecza. Zakon krzyżacki wzniósł murowany budynek po wykopaniu przez zakonników kanału, którym napędzano pierwsze 12, a później 18 kół młyńskich. Funkcjonował do 1945 roku, a następnie został zniszczony w czasie wojny. W pozostałym budynku znajduje się teraz kilka sklepów, a niektóre duże koła młyńskie wciąż można zobaczyć.