Rajskie wakacje na własną rękę

Rajskie wyspy, dzikie plaże i niesamowity błękit oceanu. Kto nie chciałby choć raz wybrać się na perfekcyjną wycieczkę? Każdemu marzy się podróż jak z katalogu, trzeba to przyznać! Niestety często te flagowe miejsca na świecie, wprost z okładek magazynów, mają swoją cenę. I bywa ona kosmicznie wysoka. Są jednak sposoby, aby mimo to zrealizować swoje marzenia. Jednym z nim jest zaplanowanie upragnionej podróży na własną rękę.

Upoluj tanie loty 

Jeśli obrałeś już cel podróży, skorzystaj z wyszukiwarki lotów i sprawdź, w jakim okresie loty są najtańsze. Ustalając termin, warto zwrócić uwagę na pogodę, jaka jest przewidywalna w tym czasie. Jeżeli jest to termin odległy, mamy możliwość sprawdzenia średniej temperatury w danych miesiącach, która wyliczana jest z kilku poprzednich lat. Załóżmy, że udało się znaleźć odpowiadające nam loty. Co dalej?

Znajdź nocleg 

I tutaj jest możliwość, aby sporo zaoszczędzić. Jest ogrom wyszukiwarek, które oferują także tanie noclegi. W tej kwestii mamy szeroki wachlarz możliwości: pensjonaty, prywatne mieszkania na wynajem, bungalowy, a także luksusowe hotele. Te ostatnie znane są z wysokich cen, jednak zazwyczaj właśnie z takimi miejscami noclegowymi kojarzy się nam idealna podróż. W tym przypadku wcale nie trzeba przepłacać. Warto wybrać wówczas kilka opcji, które najbardziej nam się spodobały, a następnie zrobić małe poszukiwanie okazji. Często trafiają się świetne oferty i zarezerwować wymarzony nocleg możemy nawet z rabatem do 70%. Jeśli interesujący nas lot jest w najbliższym czasie, może się również zdarzyć, iż trafimy na oferty last minute w bajecznie niskich cenach. Wówczas jeśli nic nas nie trzyma, pakujemy walizkę!

Dopięcie szczegółów 

Dwie najważniejsze kwestie mamy z głowy. Kolejnym etapem organizowania podróży jest wyszukanie atrakcji, z których słynie dane miejsce. Ważne jest, aby wcześniej mieć wstępny plan zwiedzania i nie marnować czasu będąc już na miejscu. W tym celu, poza standardową wyszukiwarką, pomocny jest także Instagram oraz Pinterest. Wpisując lokalizację danego miejsca, wyświetlą nam się przepiękne zdjęcia. W ten sposób często znaleźć możemy równie unikatowe, a mniej znane miejsca. Pozostając przy temacie organizacji, należy też sprawdzić całkowity czas podróży, tak aby dobrze się do niej przygotować. Powinniśmy również dowiedzieć się jak dostać się z lotniska do hotelu oraz jakie są koszty z tym związane. Odpowiednie planowanie jest klucze  -m do udanej i spokojnej wyprawy!