Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to ostatnimi czasy bardzo popularna metoda pozbycia się niechcianych włosków. Coraz więcej kobiet jak również mężczyzn decyduje się na ten zabieg. To metoda, dzięki której będziemy cieszyć się piękną i gładką skórą bez codziennego golenia, a co za tym idzie bez podrażnień i nieestetycznych stanów zapalnych.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się wiązkę lasera, która wnika w głąb skóry i niszczy macierz włosa. Zniszczeniu ulegają tylko włoski w fazie anagenu, czyli wzrostu. Z tego też powodu nigdy nie usuniemy włosków na jednym zabiegu. Aby uzyskać pożądany efekt potrzebna jest cała seria zabiegów, wykonywanych regularnie w określonym przez kosmetologa terminie. Przed zdecydowaniem się na depilację laserową najlepiej umówić się najpierw na konsultację i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania zabiegowe. Kosmetolog także poinformuje nas jak prawidłowo należy przygotować się do takiego zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej

Przed zabiegiem depilacji laserowej musimy zgolić włoski. Najlepiej zrobić to około 6-8 h przed zabiegiem, aby nie dążyły jeszcze odrosnąć. Depilację wykonujemy na czystej skórze, dlatego w dniu zabiegu nie smarujemy się żadnymi balsamami jak również nie używamy antyperspirantów (pachy). Nie wykonujemy depilacji na świeżo opalonej skórze ( rezygnujemy z opalania miejsc zabiegowych ) oraz nie stosujemy samoopalaczy. Bardzo ważne jest, aby włoski zarówno przed pierwszym zabiegiem jak i pomiędzy kolejnymi zabiegami były zgalane maszynką. Nie używamy depilatora czy wosku. Laser działa na cebulkę włosa, a w przypadku wcześniejszego jej usunięcia zabieg nie będzie skuteczny.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej i czy jest bolesny?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od partii ciała, którą poddajemy zabiegowi. Im większa partia tym analogicznie czas trwania zabiegu się zwiększa. Małe partia takie jak wąsik, broda czy pachy trwają naprawdę krótko, bo cały zabieg to około 15-20 minut. Na rynku dostępne są lasery z chłodzącą głowicą co zdecydowanie zwiększa komfort podczas zabiegu. Jednak odczucia zabiegowe to kwestia indywidualna każdego, uzależniona także od partii zabiegowej. Depilacja miejsc wrażliwych np. bikini jest znacznie bardziej odczuwalna niż np. pach czy nóg ( praktycznie bezbolesne).

Czy można korzystać z zabiegów depilacji laserowej latem?

Jak najbardziej zabieg ten można wykonywać latem. Jednak należy pamiętać o zabezpieczaniu miejsc zabiegowych ochroną przeciwsłoneczną minimum 50 SPF oraz nie eksponowaniu bezpośrednio tych miejsc na mocne promienie słoneczne. Niezastosowanie się do zaleceń pozabiegowych może spowodować nieestetyczne przebarwienia na skórze.

Zabieg depilacji laserowej polecany jest dla tych, którzy walczą z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem, wrastającymi włoskami oraz podrażnieniami spowodowanymi tradycyjnym goleniem. To także wygoda oraz oszczędność czasu jaki poświęcamy na regularne usuwanie niechcianych włosków.