Tego kwiatu jest pół światu – Marta Radomska, #CZYTAJNIK# cz. 122

Tego kwiatu jest pół światu to humorystyczna komedia obyczajowa Marty Radomskiej. To pierwszy tom z nowej serii. Seria do tej pory ma trzy tomy.

Marta Radomska – Tego kwiatu jest pół światu

Wydawnictwo: Czwarta Strona, 2019

Liczba stron: 428

Seria: Tego kwiatu jest pół światu

Krótko o książce

Majka niedawno się rozwiodła. Kobieta prowadzi kwiaciarnię i ma w domu stadko kotów. Codziennie chodzi do pracy tą samą drogą. Po drodze codziennie spotyka pewnego mężczyznę. Jednego dnia mężczyzna ten ratuje ją z kłopotów, ponieważ Majka postanawia wejść na drzewo i uratować kota. Przy okazji w krzakach znalazła zwłoki swojego byłego męża, którego ktoś zabił. Nikt nie wie, dlaczego jej mąż zginął.

Od momentu odnalezienia zwłok trzeba rozwiązać zagadkę. Podejrzanymi o zabójstwo Olgierda są ona sama, jej brat oraz jej najlepsza przyjaciółka. Dodatkowo razem z bratem Majka stara się odzyskać spadek po zmarłej babci.

Majka jest kobietą atrakcyjną, która ma powodzenie u mężczyzn. Ma jednak dylemat, którego wybrać. Mężczyźni natomiast walczą o nią zawzięcie, dochodzi nawet do rękoczynów.

Moja subiektywna ocena

Historia pełna humoru i nieprzewidywanych zdarzeń. Czyta się bardzo przyjemnie i lekko, ponieważ nie ma tam żadnego wyszukanego słownictwa. Dużo się dzieje, akcja często zmienia bieg. Pozwala to na utrzymanie czytelnika w napięciu aż do ostatniej kropki. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy. Mam teraz trudny okres w życiu i chętnie sięgam po takie lekkie książki, które pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości. Całkowite zatopienie się w historii to coś, co pozwala mi przynajmniej na chwilę zapomnieć o tu i teraz.

Moja ocena: 4/5

Kolejna recenzja: Katarzyna Targosz – Jesień w Brukseli

Czytaliście? Podobało się wam?