#CZYTAJNIK# cz. 69. Marta Matulewicz – Singielka w Londynie

Marta Matulewicz – Singielka w Londynie

źródło: www.lubimyczytac.pl

Wydawnictwo: Lira, 2018

Liczba stron: 320

Co robią młode Polki po przeprowadzce do Londynu? Właśnie tego dowiecie się z tej książki.

Ewa zostawiła wszystko co miała w Polsce i za namową przyjaciółki poleciała do Londynu. Na razie planuje zostać tam rok. Mieszka u przyjaciółki, dość szybko znajduje pracę co daje jej niezależność finansową. Spotyka też swoją miłość. Ale czy na pewno? To już przeczytajcie sami. 

Ja osobiście takiego zakończenia się nie spodziewałam. Ciekawe co będzie dalej.

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Kolejna książka, którą czytałam z przyjemnością. Kolejna debiutantka, która praktycznie od razu wydała dwie części swojej powieści, bo ta przecież powstała (została wydana) w maju a kolejna też jest już wydana. Tym razem wraz z bohaterami poruszamy się po ulicach i zakątkach Londynu. Jest Big Ben, London Eye i inne słynne zabytki.

Przygody bohaterów przedstawione są z humorem i nutką dramatyzmu. Wszystkie przygody odbierane są z uśmiechem przez samych bohaterów. Nawet jeśli dzieje się coś złego, za chwilę już pojawia się uśmiech i wesoły nastrój. Nie ma czasu na nudę i smutki.

Autorka pozostawia nas w napięciu kończąc powieść w najmniej spodziewanym momencie, wprowadzając tym czytelnika w zadumę. Sprawia, że czytelnik zastanawia się co będzie dalej i myślę, że każdy komu spodoba się ta część, z przyjemnością sięgnie po kolejną. Ja w każdym razie już sięgnęłam.

Moja subiektywna ocena

Jak na debiut to myślę, że powieść udana. Nie zaskoczyła mnie właściwie niczym specjalnym, ale czytało się przyjemnie. Nie jest to lektura ambitna. Jest lekka, opatrzona dużą ilością humoru, co dobrze sprawdza się w ponure jesienne wieczory. Książka idealna do posiedzenia pod kocem, z kawą czy herbatą i przeniesienia się chociaż w wyobraźni na ulice Londynu.