#CZYTAJNIK# cz. 96 Chiara Gamberale – Przez 10 minut

Chiara Gamberale – Przez 10 minut

Przez 10 minut to powieść o utraconej radości z życia, którą bohaterka stara się odzyskać. 

przez 10 minutWydawnictwo: Feeria, 2014

Liczba stron: 192

Tłumaczenie: Elżbieta Derelkowska

Tytuł oryginału: Per Dieci Minuti

Moje wrażenia po lekturze

Średnio mi się podobała jeśli chodzi o styl. Sam pomysł na fabułę jest ok. Podobał mi się sposób, a właściwie terapia jaką poradziła zastosować pani doktor.

Chiara straciła jednocześnie męża i pracę. Zwróciła się o pomoc do pani psycholog, która zastosowała terapię. Pomysł żeby każdego dnia wykonywać przez 10 minut coś, czego do tej pory się nie robiło bardzo mi się spodobał. Jestem skłonna nawet sama wdrożyć go w swoją codzienność. Bardzo pozwala rozwinąć kreatywność i poznać jeszcze lepiej swoje możliwości. A może nawet pozwoli odkryć jakieś nietypowe hobby?

W każdym razie u bohaterki pozwoliło to odzyskać radość z życia i chociaż na początku była nastawiona sceptycznie do tego eksperymentu, później wszystko się zmieniło i z przyjemnością wyszukiwała sobie nowe zadania na kolejny dzień. Niektóre były nietypowe i śmieszne. Niektóre takie zwyczajne. Spokojnie można kilka z nich zgapić i spróbować wdrożyć we własne życie. 

Moja subiektywna ocena

Na szczęście nie jest to długa powieść. Nie dałabym rady chyba przeczytać gdyby była grubsza. Nie przypadł mi do gustu styl. Ale ze względu na pomysł z tymi codziennymi zadaniami czytało mi się dość sprawnie i w miarę przyjemnie. Ciekawiło mnie jakie będzie kolejne zadanie bohaterki. 

Moja ocena: 3,5/5

Kolejna recenzja: Nicholas Sparks – Dla Ciebie wszystko