Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze – #CZYTAJNIK# cz. 115

Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze to książka, która podpowiada jak robić rzeczy, które są do zrobienia a nie mamy na nie ochoty. Przedstawia 150 różnych sposobów na to jak ruszyć tyłek i zrobić coś, co odkładamy. 

Piotr Modzelewski – Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze

Wydawnictwo: e-bookowo.pl, 2018

Liczba stron: 338

Krótko o książce

Piotr Modzelewski w swojej książce przedstawia powody, jakimi kierujemy się podczas podejmowania decyzji o odkładaniu. Rozkłada je na czynniki pierwsze i pokazuje, w jaki sposób je „rozpracować” i przestać wreszcie odkładać.

Książka pokazuje nam w jaki sposób odróżnić odkładanie od lenistwa, ponieważ są to dwa różne stany.

Przyczyny odkładania są znane i można je wyeliminować. Właśnie tego nauczymy się po lekturze książki Prokrastynacja. Odłóż odkładanie na zawsze.

Moja subiektywna ocena

Treść książki została podzielona na części, które omawiają różne obszary związane z odwlekaniem. Można wybrać sobie odpowiedni obszar i przeanalizować na spokojnie to co proponuje autor. Możemy sobie we własnym tempie przepracować jeden lub kilka obszarów. Nie trzeba czytać całej książki, chociaż uważam, że warto.

Sposoby na nieodwlekanie są proste, ponieważ są łatwe do wdrożenia. Najważniejsze jest jednak to żeby zacząć i przestać się oszukiwać. Najważniejsze jest działanie.

Czyta się bardzo szybko. Zajęło mi to ledwie kilka wieczorów, po 20 minut czytania dziennie. Język jest zrozumiały dlatego, że nie ma wyszukanego słownictwa. Wszystko przedstawione prosto i tak, że praktycznie od razu można przystąpić do działania.

Ogólne wskazówki od autora:

Mieć plan na życie, tworzyć listy kontrolne, wykonywać jedno zadanie dziennie, wykonywać najpierw zadanie najtrudniejsze lub najpilniejsze, ustalać terminy, pracować w blokach czasowych, wstawać godzinę wcześniej lub kłaść się godzinę później, segmentować zadania i grupować je, obserwować postępy, delegować zadania, przełamać rutynę, ustawić przypomnienia, zamieniać zadania, odpowiednie (osiągalne) cele, publiczna deklaracja.

Moja ulubiona zasada to to, żeby coś co zajmuje mało czasu robić od razu. Staram się wprowadzać to w życie.

Moja ocena: 4/5

Kolejna recenzja: Nie wiem jeszcze co zacznę czytać.

Czytaliście? Podobało się wam?