planowanie posiłków

#PLANOWANIE# posiłków tak czy nie?

Moja połówka nie lubi planowania. Ja osobiście próbuję coś tam tworzyć i planować, ale z racji specyfiki zawodu nie zawsze te plany się sprawdzają. Dlatego nie planuję nigdy dnia od początku do końca. Mam pewne rzeczy, które są możliwe do zrealizowania i jednego dnia się uda a innego nie. Nie mam z tego tytułu problemów. Jeśli coś faktycznie jest pilne to czasem potrafię pracować dłużej i bardziej wytrwale niż zwykle. Albo zrobić coś kosztem czegoś innego, mniej ważnego.

Planowanie posiłków

Jeśli natomiast  chodzi o posiłki jestem zwolenniczką planowania. Ułatwia to gotowanie, skraca czas zakupów i ogólny czas spędzony na myśleniu co dzisiaj na obiad? Jak więc zabrać się za planowanie posiłków?

Do tej pory bywało różnie. Były okresy kiedy planowałam, ale były też takie kiedy spontanicznie szłam do sklepu i dopiero zastanawiałam się co ugotować. Zdążyłam zauważyć jak bardzo różnią się zakupy z listą (korzystam z aplikacji Listonic) od zakupów bez listy. Te drugie zabierają więcej czasu a potem i tak może się okazać, że czegoś nie kupiłam.

Najgorzej sprawa ma się z planowaniem obiadów. Śniadania i kolacje to zawsze mniejszy kłopot, bo zawsze w lodówce jest coś na kanapki. Tym sposobem jedzenie niekoniecznie jest różnorodne.

Dlatego zabrałam się w sobie i postanowiłam tworzyć swoje własne jadłospisy z daniami na cały tydzień z których również będziecie mogli korzystać.

Moje menu

Już od dzisiaj w moim sklepie znajdziecie pierwszy jadłospis tygodniowy. Każdy z nich zawiera plan posiłków, przepisy i listę zakupów. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, nie będziecie już więcej zastanawiać się co na obiad i zaoszczędzicie trochę czasu na swoje przyjemności.

Dostępne warianty to jadłospis na tydzień. Będę raz w tygodniu umieszczała nowe rozpiski na kolejne siedem dni. Pracuję też nad systemem który pozwoli wysyłać wam na maila raz w tygodniu gotowe jadłospisy jeśli opłacicie dłuższy abonament.

Kup tutaj

Celowo nie nazwałam dni tygodnia. Każdy z was może rozpoczynać w innym momencie i dostaniecie rozpiske od pierwszego dnia. Oczywiście podane przepisy i składniki oparte są o to, co my lubimy jeść. Cześć rzeczy możecie sobie zmieniać wedle upodobań. Ale jakąś bazę produktów i potraw już macie. Myślę, że każdy komu ciągle brakuje czasu doceni to rozwiązanie.