nieużywane ubrania

#PLANOWANIE# Nieużywane ubrania – co z nimi zrobić?

Macie w domu jakieś nieużywane ubrania, które Wam się znudziły a są w dobrym stanie? Ja miałam ich dość sporo i znalazłam rozwiązanie, które pozwala jeszcze zarobić na tych używanych ubraniach.

Masz za dużo ubrań? Jest na to sposób

Jestem osobą, która ma sentyment do ubrań i innych rzeczy. Do minimalistki mi bardzo daleko. Jest jednak taki czas kiedy uda mi się odłożyć coś z rzeczy, które mam w szafie. Często są to rzeczy na mnie za małe lub za duże (ciągle walczę o swoją sylwetkę i bywa, że uda mi się trochę schudnąć :)). Przy ostatnich porządkach odłożyłam trochę ubrań, pozbierałam też te, które zalegały już trochę dłużej schowane „na czasy, które nigdy nie nadejdą.” I kolejny już raz zastanawiałam się co z tym wszystkim zrobić, bo wyrzucić było szkoda. Któregoś dnia przeglądałam jedną z grup na facebooku i wyczytałam tam, że istnieje coś takiego jak internetowy secondhand.

Remix shop – co to takiego?

Remix shop to internetowy second hand, który umożliwia sprzedaż ubrań, które u nas zalegają, a innym mogłyby się przydać. Jak to działa? Wystarczy zarejestrować się na ich stronie, zamówić Remix Bag (specjalna torba na ubrania) i oczekiwać na zyski.

Niczym nie musisz się martwić.

Torbę przesyłają na swój koszt, ładujesz do niej ubrania, przez stronę zamawiasz kuriera, który odbiera od Ciebie paczkę i oczekujesz na przetworzenie swoich rzeczy. Ten proces trwa dość długo, ale wydaje mi się, że warto czekać. Pracownicy robią wtedy selekcję ubrań i wybierają te, które nadają się do sprzedaży, bo niestety nie wszystkie się nadają. Musisz mieć super szczęście albo wysłać im nie noszone ubrania żeby zaakceptowali wszystkie. Kiedy selekcja dobiegnie końca oni sami wystawiają Twoje rzeczy na sprzedaż a Ty masz wgląd w to, które ubrania zaakceptowali i za ile, które planują sprzedać. Prowizja dla Ciebie to 20% od każdej sprzedanej sztuki. Na tablicy sprzedaży widzisz wszystkie kwoty i zysk, jaki możesz mieć z danej rzeczy. Jest opcja szybkiej sprzedaży, ale wtedy dostaniesz tylko kilka groszy za ubranie i moim zdaniem nie opłaca się. Warto chwilę dłużej poczekać i mieć większe zyski.

Przy zamówieniu płatnej opcji Premium możesz otrzymać z powrotem rzeczy, które uznali za niezdatne do sprzedaży. Przy opcji darmowej rzeczy te są przez nich utylizowane.

Mój panel z ubraniami, które są wystawione na sprzedaż. Kilka już się sprzedało 🙂

 

Co o tym myślicie? Ja już czekam na moje pierwsze zyski i jak tylko nazbieram kolejną paczkę ubrań, na pewno wyślę ją do nich.