Mam marzenie

Ostatnio chodzi za mną jedno marzenie. Chciałabym pracować po swojemu. Budzić się wtedy kiedy chcę (około 8 rano powinno już być ok), spokojnie zjeść śniadanie i brać się do pracy. Chciałabym mieć czas na spotkania na kawie czy inne wyjścia w ciągu dnia.

Jak pracuję teraz?

Teraz mam pewną swobodę, ale jednak mam określony czas rozpoczynania pracy, bo potem nic już się nie poukłada. I jeszcze muszę dokulać się do biura. Mogę sobie skończyć wcześniej i to jest ta swoboda. Ale niestety nie mogę przewidzieć kiedy uda się skończyć wcześniej. Jak się uda to dobrze mam luz i mogę coś planować. Ale właśnie. Nie mogę nic zaplanować do przodu tylko raczej tak spontanicznie. I kolejny problem. Nie mam znajomych, którzy tak mogą, z każdym trzeba się umawiać dużo wcześniej.

Dodatkowy minus jest taki, że niestety wybrałam sobie trudną branżę. Tutaj ciągle coś się dzieje, co chwilę są jakieś sprawy do rozwiązania. Dużo stresu i nerwów. Na niektóre rzeczy jestem już odporna, ale niektóre problemy ludzie sami sobie stwarzają. I powstaje niepotrzebny zamęt.

Co chciałabym zmienić?

Wspomniałam już, że chciałabym pracować po swojemu. Może to złe sformułowanie, ale chodzi mi o to, że wiem co i na kiedy mam zrobić, ale mogę sobie sama planować czas pracy. Wiadomo, że najchętniej to nie pracowałabym wcale, ale chyba bym się zanudziła. Bo nie wiem jak wy, ale ja jak mam za dużo wolnego to częściej się nudzę i robię mniej rzeczy. Nie potrafię się zdyscyplinować. Dlatego teraz, kiedy to piszę zastanawiam się czy moje marzenie nie doprowadziłoby do większego rozleniwienia. Liczę jednak na to, że potrafiłabym się zmobilizować. Nie należę do osób, które pracować nie lubią, ale zależy jaka to jest praca i ile jej jest. Przecież nie można pracować od rana do wieczora. Pracoholizm raczej mi nie grozi. Zdecydowanie bardziej wolę leniuchować.

W tej chwili nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się możliwościami i dążyć do osiągnięcia celu i spełnienia marzenia. Chociaż tego jednego. A w zanadrzu mam jeszcze kilka, które staram się sukcesywnie spełniać.