listopad

Listopad – podsumowanie

Listopad – co się działo?

Listopad minął bardzo szybko. Ani się nie obróciłam a już mamy grudzień. W powietrzu czuć już atmosferę nadchodzących świąt. U mnie zwykle przygotowania rozpoczynają się w okolicach 20 grudnia. Zrobiłam jednak w tym roku własny kalendarz adwentowy i dzięki temu jakoś bardziej poczułam już tą świąteczną atmosferę. 

Poza zwykłymi, codziennymi problemami i trudnościami do pokonania właściwie nic innego ciekawego się nie działo. To jeden z tych nijakich miesięcy, które przeżyłam bez jakiejś pompy czy wydarzeń specjalnych. 

Popracowałam trochę nad nowym wyglądem bloga. Mam nadzieję, że Wam się podoba. 

Ah. Skupiłam się też na pisaniu mojego e-booka, który chcę niedługo puścić w świat. Myślę, że do końca miesiąca go skończę i jak tylko pojawią się informacje o nowych stawkach podatków i składek to wypuszczę go do sprzedaży. Już teraz możecie zapisać się na listę oczekujących. Jeśli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych samą treść mogę udostępnić jak tylko skończę poprawki a potem doślę aktualizację z aktualnymi stawkami. Wszystko zależy od Was.   

Filmy w listopadzie

Jeden z lepszych miesięcy jeśli chodzi o filmy. Nie pamiętam kiedy udało mi się obejrzeć tyle filmów w jednym miesiącu. Z racji różnych świat i uroczystości było sporo wolnego i dodatkowo telewizja puszczała całkiem spoko filmy.  

Osobliwy dom pani Peregrine – długo czekałam na ten film. Polowałam na niego w sieci, ale nie udało mi się znaleźć. Takie fantasy dla każdego. 

Ja i trzy filmy historyczne w tak krótkim czasie to rzadkość. Ale udało się. I o dziwo wszystkie mi się podobały. 

Kamerdyner – to historia o ludziach mieszkających na Kaszubach. Opowieść o tym jak Niemcy ich potępiali i zabijali.  

Kurier – historia odgrywa się kilkanaście dni przed wybuchem powstania warszawskiego. Jan Nowak-jeziorański przedostaje się z okupowanej Polski do Londynu gdzie ma dowiedzieć się czy Brytyjczycy wesprą Polskę w walkach w Warszawie. 

Walkiria – kolejny raz II wojna światowa. Pułkownik Claus von Stauffenberg bierze udział w spisku oficerów, który ma na celu zgładzić Hitlera. 

Angry Birds 2 – na rozluźnienie bajka, w której ptaki i świnie muszą się zjednoczyć aby ocalić swoje wyspy. 

Bejbi blues – historia o młodym macierzyństwie, które jest skomplikowane i przerasta Natalię mimo tego, że chciała mieć dziecko. 

 

Książki w listopadzie

Czytelniczo już nie wyszło tak ciekawie jak filmowo. Udało mi się przeczytać dwie książki. Drive i P.S. Kocham Cię na zawsze. Zapraszam na recenzje. 

Posty w listopadzie

Dograłam jeden z filmików do postów z serii #WŁASNA FIRMA# .

Napisałam tutaj tylko trzy inne posty. 

Drive – James Sallis, #CZYTAJNIK# cz. 91

P.S. Kocham Cię na zawsze – Cecelia Ahern, #CZYTAJNIK# cz. 92

Kalendarz adwentowy własnej roboty

 

Jak Wam minął listopad?