Kółko się Pani urwało – Jacek Galiński, #CZYTAJNIK# cz. 110

Kółko się Pani urwało to tytuł, który wcześniej nie wzbudził mojego zainteresowania. Zmieniłam zdanie i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po ten tytuł. Jest dostępny w empikGo w wersji audio. Zapraszam na recenzję.

Jacek Galiński – Kółko się Pani urwało

Wydawnictwo: W.A.B., 2019

Liczba stron: 304

Krótko o książce

Kółko się Pani urwało to humorystyczna komedia o perypetiach starszej Pani. Ale jaka ona jest odważna. Zmaga się z różnymi problemami i sama je załatwia. Od włamania do mieszkania przez próbę znalezienia włamywacza po rozwiązanie zagadki. A ono bardzo mnie zaskoczyło, bo w życiu nie pomyślałabym, że tak to się skończy.

Książka porusza problemy życia codziennego, w szczególności tematy na czasie, czyli niska emerytura i reprywatyzacja. Mamy starszą panią, która ze swojej marnej emerytury odkłada ile może i liczy każdy grosz. Woli chodzić głodna i odłożyć kilka złotych. Jest jednak kobietą odważną i wartką. Ma dużo siły i wigoru. Wszystko załatwia sama i nie liczy na niczyją pomoc. Sprytnie wykorzystuje nadarzające się okazje i jest przebiegła, nawet bardzo.

Oprócz warunków życia emerytów autor porusza również temat reprywatyzacji. To na nim głownie zbudowana jest fabuła. Starsza pani nie odda tak łatwo swojej kamienicy i walczy o nią bardzo dzielnie.

Moja subiektywna ocena

Ile ja się naśmiałam spacerując i słuchając tego audiobooka. Pani Zofia jest niesamowita, ale czasami też irytująca. Jej teksty i zachowania powalały mnie momentami z nóg. Dobra robota Panie Jacku. Podziwiam za pomysł i oryginalność. Dawno nie czytałam tak dobrej książki, która sprawiła mi tyle radości. I pomyśleć, że w wersji papierowej raczej bym po nią nie sięgnęła, ponieważ okładka nie jest dla mnie zbyt interesująca. Chyba czas przestać oceniać książki po wyglądzie i okładce.

Koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Bardzo warto.

Moja ocena: 4,5/5

Kolejna recenzja: Blanka Lipińska – 365 dni