Kalendarz adwentowy własnej roboty

O kalendarzach adwentowych własnej roboty słyszałam już jakiś czas temu. Postanowiłam w tym roku zrobić własny i wręczyć go na prezent. Nawet ostatnio było o tym w telewizji. Zapraszam na wpis, w którym opowiem o tym jak łatwo zrobić kalendarz adwentowy własnej roboty.

Kalendarz adwentowy jak go zrobić?

Tak naprawdę wystarczy pogrzebać w tym co mamy i nie trzeba kupować nic specjalnego. Ja do mojego kalendarza wykorzystam kolorowe kartki, zszywacz, mazaki, kawałki wstążek i jakąś ozdobną folię. Dodatkowo skorzystam z dóbr natury, czyli patyka i liści do ozdobienia trzonka mojego kalendarza.Co włożyć do środka?

Do takiego kalendarza własnej roboty można włożyć różne rzeczy. Wszystko zależy od tego co lubi osoba, dla której przeznaczony jest nasz kalendarz. Każdego dnia można mieć do wypicia inną herbatę i np. zadanie do wykonania. Na kilka dni można włożyć jakiś drobny słodycz lub upominek. Można podarować jakiś ulubiony przepis co będzie sugestią i jednocześnie zadaniem do wykonania.

kalendarz

Mój kalendarz tworzyłam etapami. Najpierw przygotowałam ponumerowane kartki – kieszonki  z obrazkami. Potem ułożyłam 24 zadania do wykonania i losowo powkładałam do kieszonek. Sprawdzałam tylko czy typowo świątecznych zadań (ubranie czy zakup choinki) nie  włożyłam gdzieś na początek kalendarza. 

Ja osobiście lubię słodycze i uważam, że jest to przyjemny element oczekiwania na święta. Dlatego do każdej kieszonki dodatkowo dołożyłam po jednym cukierku. 

Każda kieszonkę zawiesiłam na nitce razem z cukierkiem i w losowej kolejności przyczepiłam do gałązki. 

Mam nadzieję, że mój kalendarz spodoba się obdarowanemu i zmobilizuje go do zrobienia codziennie czegoś fajnego.

Myślę, że taki kalendarz będzie sprawiał więcej przyjemności niż taki zwyczajny z czekoladkami. Tym bardziej, że czekoladki są dobre dla mniejszych dzieci. Te starsze powinny ucieszyć się z takiego rozwiązania. Zamiast czekoladek można im na każdy dzień podarować jakiś drobiazg do zabawy. 

 

Robicie takie kalendarze? Podoba Wam się ta idea?