dziewczynka z parku

#CZYTAJNIK# cz. 106 Barbara Kosmowska – Dziewczynka z parku

Dziewczynka z parku to kolejna książka w wersji audio jaką przesłuchałam. Polubiłam słuchanie audiobooków. Słucham na zmianę książek i podcastów. Nadrabiam zaległości. W ogóle ostatnio sporo nadrabiam nie tylko z książkami, ale też z filmami i innymi rzeczami.  Jakoś lepiej potrafię się zorganizować i robię dużo więcej praktycznych rzeczy. A ręka nie jest do końca sprawna! Chyba muszę wyciągnąć z tego jakąś lekcję na przyszłość. A najlepiej po prostu robić tak już cały czas. 

Dziewczynka z parku, to krótka opowieść o przyjaźni i radzeniu sobie z utratą bliskiej osoby. 

Barbara Kosmowska- Dziewczynka z parku

Wydawnictwo: W.A.B., 2012

Liczba stron: 128

Moje wrażenia

To książka tak krótka, że nawet nie wiem kiedy ją przesłuchałam. Raptem dwa spacery i koniec. 

Książka porusza problemy uczuciowe, ale nie takie zwykłe jak miłość. Porusza problem tęsknoty za czymś, co było kiedyś. Tęsknoty, która jest trudna do zniesienia.

Andzia żyje wspomnieniami. Jest dziewczynką, która cierpi, ale potrafi sobie poradzić z cierpieniem dzięki obserwacji ptaków. Robiła to wcześniej z ukochana osobą. Teraz dzieli się swoją pasją z Jeremiaszem, który jako jedyny poznał jej sekret. 

Pani Barbara w prosty sposób opisuje uczucia. Pokazuje zarówno te dobre jak i te złe. Pokazuje, że wcale nie trzeba mieć wielu przyjaciół i lubić wszystkich. Wystarczy jedna zaufana osoba, z którą można robić wiele. Nie wiedziałam, że to pozycja bardziej dla młodszych czytelników, ponieważ nie sprawdziłam. Podobała mi się poprzednia książka pani Barbary więc poszłam w ciemno. Co nie zmienia faktu, że przyjemnie mi się słuchało. Dlatego polecam z czystym sumieniem i zachęcam do przeczytania lub przesłuchania (np. w ramach darmowego abonamentu w EmpikGo).  

Moja ocena: 3,5/5

Kolejna recenzja: Nicholas Sparks – We dwoje