depilacja

Depilacja IPL czy warto? – moje odczucia

My kobiety lubimy być piękne. Dlatego walczymy ze zbędnym owłosieniem. Czy jest sposób idealny, który pozwoli pozbyć się niepotrzebnych włosów raz na zawsze? Każdy ma swój własny ulubiony sposób. U mnie sprawdza się depilacja urządzeniem IPL.  Dzisiaj opowiem Wam trochę o tym urządzeniu i moich wrażeniach.

Popularne ostatnio metody depilacji laserowej dla niektórych są niestety opcją, na którą ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić. Jeden taki zabieg kosztuje od 100 zł za mniejsze partie do nawet 1000 zł za nogi za jeden zabieg. Przy czym takich zabiegów należy wykonać około pięciu żeby depilacja była skuteczna. Producenci wychodzą na przeciw takim osobom i wymyślili zastępczą, ponoć równie skuteczną metodę, którą możemy zastosować bez wizyty u kosmetyczki, w zaciszu własnego domu.

Philips Lumea Advanced

Urządzenie IPL(Intense Pulsed Light) do depilacji światłem. Nie jest to laser a urządzenie generujące światło, w którym światło generowane jest przez lampę ksenonową, a następnie przechodzi przez układ filtrów.

Jak stosować?

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Trzeba tylko zastosować się do kilku wskazówek. Przed depilacją należy dokładnie ogolić daną partię ciała maszynką i je osuszyć. Potem można przystąpić do zabiegu. Cała procedura jest opisana na opakowaniu.

Urządzenie kieruje generowane impulsy światła do cebulek włosów dzięki czemu włosy naturalnie wypadają i zahamowany zostaje ich odrost. W zależności od potrzeb oraz koloru owłosienia zabiegi stosuje się w regularnych odstępach. Badania producenta wskazują, że po czterech zabiegach wykonywanych co dwa tygodnie włosy odrastają w znacznie mniejszej ilości oraz są osłabione.

Jakie są moje wrażenia?

Posiadam swoje urządzenie już jakiś czas. Wcześniej próbowałam wszystkich innych dostępnych na rynku metod depilacji. Żadna nie sprawdziła się u mnie w 100%. Zabieg urządzeniem IPL jest bliski sprostaniu moim wymaganiom. Mam dość trudne ciało i nie łatwo okiełznać niedoskonałości. Do tej pory najlepiej sprawdzał się depilator lub depilacja woskiem, ale obie te metody są dość bolesne i wymagają zapuszczenia włosów na odpowiednią długość.  Dzięki mojemu urządzeniu skóra nóg jest gładka przez dłuższy czas. Potem włoski wyrastają, ale nie na całej powierzchni a punktowo i łatwo można je usunąć zwykłą maszynką.

Urządzenie takie jak moje lub nowsze można kupić przez stronę producenta lub w każdym innym markecie ze sprzętem tego typu.

 

Ja jestem zadowolona z mojego urządzenia IPL a Ty?