#CZYTAJNIK# cz. 63 Estelle Maskame – Czy wspominałem, że Cię potrzebuję

Estelle Maskame – Czy wspominałem, że Cię potrzebuję

źródło: www.lubimyczytac.pl

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Wydawnictwo: Ferria Young, 2016

Liczba stron: 360

Druga książka z serii Dimily.

Minęły dwa lata od pierwszego spotkania Eden i Tylera. Ich drogi się rozeszły. Eden została w Santa Monica, a Tyler wyjechał do Nowego Yorku. Od decyzji, którą podęli na koniec pierwszej części i ostatniego spotkania  minęło sporo czasu. Bohaterowie spotykają się ponownie. Czy to spotkanie zmieni coś w ich życiu?

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Początek był okej. Coś się dzieje, Eden i Tyler spotykają się po długiej rozłące. Uczucia biorą górę i akcja jakoś się toczy. Później jest chwila „flaków z olejem,” ale po czasie akcja znów się rozkręca. Kiedy przyjaciele „wkraczają do akcji” coś zaczyna się dziać. Są emocje od radości, miłości i szczęścia po smutek i rozpacz. Bohaterowie muszą podjąć ważną decyzje i zmierzyć się z trudną rzeczywistością. Jak sobie poradzili? Nie zdradzę, bo to byłby spoiler. Powiem tyle. Zakończenie jest jednak równie zaskakujące jak to z poprzedniej części. Jest jednak kolejny tom, który może zmienić cały przebieg historii. Zobaczę jak przeczytam.

Moja subiektywna ocena

Mimo tego, że pierwsza część była bardziej zaskakująca, ta też mi się podobała. Nie ma już tyle elementów zaskoczenia, akcja jest raczej przewidywalna (poza jednym momentem, który pozytywnie mnie zaskoczył). Emocji jest moim zdaniem mniej niż w pierwszej części, ale mimo wszystko autorka utrzymała klimat i jakieś lekkie napięcie. Jeśli pierwsza część Wam się podobała to warto przeczytać i drugą.

Ja lubię czytać całe serie po kolei, więc idąc za ciosem czytam od razu kolejną część. Mam nadzieję, że jakoś mnie zaskoczy i nie będę zawiedziona. Swoją drogą zawsze zastanawiam się skąd Ci ludzie biorą pomysły na historie. Niby tematy często się powtarzają, ale jednak każda z książek jest inna i niepowtarzalna.

Moja ocena: 4/5. Kolejna recenzja: Estelle Maskame – Czy wspomniałam, że za Tobą tęsknię