#CZYTAJNIK# cz. 105 Agnieszka Kruk – Manipulacja

Manipulacja jak nie trudno się domyślić to powieść o ingerowaniu w ludzkie zachowania. To manipulowanie myślami bohaterki.

Agnieszka Kruk – Manipulacja

Wydawnictwo: Oficynka, 2018

Liczba stron: 322

Krótkie streszczenie

Lu i Bo to przyjaciółki. Zupełnie inne osoby. Lu pracuje w domu jako tłumaczka. Bo pracuje w szpitalu. Głowna akcja rozgrywa się wokół Lu, która nie lubi pracować w dzień. Najlepiej pracuje jej się w nocy. Dlaczego? Przeczytajcie sami.

Oglądając wiadomości Lu zainteresowała się dwoma bardzo podobnymi wypadkami, które były co najmniej dziwne. Dopóki dziewczyna nie zrezygnowała z pracy wszystko było w miarę w porządku. Kiedy Bo wysłała ja na wakacje Lu zaczęła interesować się swoim problemem. Poznała dziewczynę i chłopaka, którzy ją wspierali. Kiedy jednak wróciła postanowiła poszukać odpowiedzi w głębi siebie. Dała się zmanipulować pewnej kobiecie i o mały włos nie byłaby ofiarą kolejnego wypadku.

Mamy tutaj również wątek miłosny i przyjacielski, które są w jakiś sposób rozwinięte. Najważniejsza jest jednak ta manipulacja na jaką „wpadła” Lu.

Moja subiektywna ocena

Czytało mi się przyjemnie. Dziwne tylko jest to, że główna bohaterka nie ma polskiego imienia. Bo o ile Bo to Bożena to Lu nie wiadomo kim tak naprawdę jest (jakie ma imię).

Jest to powieść psychologiczna. Powieść o koszmarach i demonach, z którymi tylko my możemy walczyć, a które są wytworem naszej własnej wyobraźni. Miłośnicy romansów będą zadowoleni, ale też ci, którzy wolą thrillery znajdą w niej coś dla siebie.

Moja ocena: 3,5/5

Kolejna recenzja: Barbara Kosmowska – Dziewczynka z parku