#CZYTAJNIK# cz. 51 W. Bruce Cameron – Psiego najlepszego

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]

W. Bruce Cameron – Psiego najlepszego, czyli był sobie pies na święta

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.0.92″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2017/12/beznazwy.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Źródło: www.lubimyczytac.pl

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Wydawnictwo: Kobiece, 2017 Liczba stron: 296 Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]

Książka nie powiązana w żaden sposób z pierwszą książką autora. Inna narracja, inni bohaterowie i tylko jedna historia. W poprzedniej książce były trzy historie.

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Autor tym razem głównym bohaterem kreuje mężczyznę, który nigdy wcześniej nie zajmował się psami. Nagle spada na niego taki obowiązek. Mężczyzna jest zdziwiony, zaskoczony i zdenerwowany. Czuje niemoc i doskwiera mu brak wiedzy o wychowywaniu psów. Podczas czytania u mężczyzny często wyczuwałam przerażenie, niepokój. Dało się też wyczuć irytację i strach.

Jeśli chodzi o jego uczucia osobiste autor wykreował w nim tęsknotę za czymś co minęło. Mężczyzna cierpiał, próbował wyrzucić z siebie stare wspomnienia i pamiątki. Próbował poukładać sobie życie inaczej niż dotychczas. Nie do końca był poukładany życiowo. raczej wykreowano go na nieudacznika.

Na kartkach książki przewija się też rodzące się uczucie zarówno do zwierząt jak i ludzi. Autor stworzył swojego rodzaju historię miłosną, która rozwija się wraz z przewracaniem kartek książki.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]

Wartości jakie można wyciągnąć z książki

W. Bruce Cameron kolejny raz przekonuje, że miłość zwierzęcia do człowieka jest czymś wyjątkowym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Pokazuje tutaj też pewną naiwność zwierzaków, jak łatwo przywiązują się do ludzi, którzy często je krzywdzą. Książka namawia żeby cieszyć się życiem, które nie będzie wieczne. Pokazuje, że psy żyją z nami tylko jakiś czas, ich życie jest dużo krótsze niż nasze i nie powinno się do nich zbyt mocno przywiązywać, ale należy o nie odpowiednio dbać.

Moja subiektywna ocena

Powieść przyjemna i lekka, odpowiednia do czytania w przedświątecznym zabieganiu.

Nie do końca oddaje klimat świąt, brakowało mi tutaj tych typowo świątecznych zachowań. Autor tylko wspomniał o ubieraniu choinki, o prezentach, nie zrobił z tego całej ceremonii i nie opisywał nic ze szczegółami, ale widocznie taka była jego koncepcja. Widocznie chodziło mu o pokazania jak ważne dla nas jest spędzanie czasu z innym człowiekiem i dbanie o zwierzęta. I to udało mu się doskonale. Udowodnił, że każdy z nas potrzebuje drugiej bliskiej osoby, która da nam poczucie bezpieczeństwa, szczęście i radość.

Moja ocena: 4,5/5.

Jeszcze nie wiem jaka będzie kolejna recenzja. Jak coś przeczytam to napiszę Wam kilka słów.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam dużo ciepła i miłości w gronie najbliższych. Żeby Gwiazdor nie zapomniał o nikim, a żołądki i wątroba żeby były po świątecznym ucztowaniu zdrowe i sprawne, aby dalej cieszyć Nas dobrym, ale już bardziej zdrowym jedzeniem bez bólu brzucha i problemów trawiennych.

WESOŁYCH ŚWIĄT – Agata

Wpis publikuje się automatycznie, podczas gdy większość z Nas cieszy się Świąteczną atmosferą. 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”3.0.92″]<script type=”text/javascript” src=”https://buybox.click/js/bb-loader.min.js” async=””></script><!– [et_pb_line_break_holder] –><div class=”bb-widget” id=”buybox-mrw0″ data-bb-id=”1736″ data-bb-oid=”26582576″ ></div>[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter