Małe podsumowanie roku – rozważania urodzinowe

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Na tegoroczne urodziny zrobiłam sobie listę rzeczy, z których jestem dumna oraz takich, które zamierzam jeszcze udoskonalać. Wpis będzie pozytywny, bo przecież urodziny to dzień, w którym powinniśmy się cieszyć :). Będzie to jednocześnie podsumowanie roku, który zmierza pomału ku końcowi. Zaczynajmy zatem:

1. Zrezygnowałam z pracy na etacie

kto czyta moje wpisy to wie, że nie do końca, ale osiągnęłam cel, czyli pracę w domu i niezależność oraz brak ciągłej kontroli nad wykonywaną pracą. Mam dużo swobodę działania, sama ustalam co i kiedy robię, aby tylko wszystko było zrobione.

2. Ciągle się rozwijam pod różnymi względami

systematycznie uczę się języków, próbuję różnych sposobów na ułatwianie sobie życia, opracowuję odpowiedni dla siebie rozkład wykonywania czynności, staram się część łączyć ze sobą różne czynności wykorzystując maksymalnie wolny czas

3. Ograniczam marnowanie czasu

spójrz wyżej, łącze ze sobą niektóre czynność i dzięki temu np. zmywanie czy prasowanie staje się przyjemniejsze, bo przy okazji oglądam ulubiony serial.

4. Pracuję nad blogiem

próbuję jak najbardziej rozwinąć bloga, zmieniam szablony, upiększam go, wymyślam nowe wpisy.

5. Myślę kreatywnie

szukam inspiracji w sieci i ulepszam po swojemu niektóre rzeczy. Robię listy rzeczy na poprawę humoru, stworzyłam zeszyt wspomnień. Pracuję nad kolejnym kreatywnym projektem, ale o tym niedługo w osobnym wpisie.

6. Myślę pozytywnie

staram się we wszystkim widzieć te lepsze strony i bardziej cieszyć się codziennością

7. Stałam się bardziej otwarta na ludzi

jeszcze czasami mam wewnętrzną blokadę, ale zdecydowanie częściej odzywam się do nieznajomych i sama ich zagaduję, piszę maile odnośnie możliwości współpracy, staram się przyciągać do siebie ludzi.

8. Czytam książki

lubię czytać i staram się znaleźć jak najwięcej czasu na czytanie. Od czasu do czasu wybieram inny gatunek niż moje ulubione (chociaż nie do końca mam sprecyzowany ulubiony gatunek, najwięcej czytam lekkich książek o miłości, ale innymi też nie pogardzę). Kupiłam czytnik e-booków i jest o tyle wygodny w użyciu, że mieści się do torebki. Często zabieram go ze sobą w różne miejsca.

9. Osiągnęłam sukces w kwestii odżywiania

po konsultacjach z dietetyczką potrafię przyrządzać posiłki, które utrzymają moją wagę na odpowiednim poziomie. Najpierw zeszłam z wagi, na taką która jak najbardziej mi odpowiada. Zamierzam teraz ją utrzymać. Odżywiam się regularnie, staram się nie omijać żadnego posiłku i odpowiednio je bilansować.

10. Eksperymentuję w kuchni

na podstawie wytycznych od dietetyczki sama planuję posiłki i staram się zawsze wzbogacać posiłki w owoce i warzywa. Staram się planować posiłki na cały dzień i przygotowywać wszystko wieczorem. Od rana mam mniej roboty i szybko mogę sobie tylko odgrzać posiłek.

11. Świadomie robię zakupy

idąc na zakupy sprawdzam skład produktu, który zamierzam kupić. Wcześniej przygotowuję sobie listę zakupów, co dużo ułatwia i pozwala na uniknięcie kupowania niepotrzebnych rzeczy. Przeglądam też gazetki z promocjami i jak upatrzę coś ciekawego to zapisuję na listę, albo pod to układam później jadłospis

12. Świadomie wydaję pieniądze

to dopiero początek, ale robię spis wszystkich wydatków i zobaczę na co ile pieniędzy wydaję. Myślę, że to pomoże mi uniknąć niepotrzebnych wydatków.

13. Nauczyłam się pić 2 l wody dziennie

o moich doświadczeniach pisałam tutaj. Nie będę się więcej tutaj rozpisywała.

14. Staram się dbać o formę

uprawiam aktywność fizyczną na różne sposoby. Polubiłam ostatnio yogę i przeplatam ją z innymi ćwiczeniami. Latem wybierałam aktywność na świeżym powietrzu, teraz raczej wybieram zacisze domu i ćwiczę przy serialu.

15. Na bieżąco czytam ulubione blogi

miałam na początku kilka ulubionych blogów, teraz mam trochę więcej i staram się na bieżąco czytać nowe wpisy a w wolnej chwili zaglądam do tych archiwalnych.

16. Zwracam uwagę na to jak wyglądam

każdego dnia staram się wyglądać tak żebym czuła się dobrze sama ze sobą i nie musiała się przed nikim wstydzić jeśli idę gdzieś między ludzi. Mam coraz mniej tzw. dni naleśnika. Starannie selekcjonuję ubrania i próbuję obudzić w sobie jeszcze lepszy gust i umiejętność doboru kreacji.

17. Oglądam ulubione seriale

dzięki dobrej organizacji nie marnuję czasu leżąc na kanapie tylko oglądam w międzyczasie. Trwa to krócej niż oglądanie w telewizji, bo nie ma reklam i z 40 minut, które ma w ramówce stacja robi się 25, które faktycznie trwa serial. 15 minut już mam zaoszczędzone nawet jeśli zdarzy mi się oglądać leżąc na kanapie.

18. Jem mniej słodyczy

staram się wybierać lżejsze opcje moich ulubionych deserów i ewentualnie cukier zastępuję miodem. Niektóre rzeczy są już dla mnie wręcz za słodkie, bolą mnie potem zęby.

19. Nie piję słodkich napojów

postawiłam na wodę lub naturalne soki owocowe. W moim koszyku z zakupami nie ma już miejsca na gotowe soki owocowe. Mam w domu różne sprzęty, z których korzystam do wyciskania własnych kompozycji smakowych. Ostatnio przypadł mi do gustu sok pomarańczowo-jarmużowy ewentualnie z dodatkiem jabłka.

20. Uczę się podstaw księgowości i zarządzania firmą

jak najwięcej spraw papierkowych związanych z prowadzeniem firmy staram się ogarniać samodzielnie.

21. Piszę teksty na zlecenia

w ramach pracy dodatkowej piszę różne teksty na zlecenia.

22. Staram się jak najczęściej uśmiechać

jest coraz mniej dni kiedy mam zły humor, staram się zarażać ludzi wokół pozytywnymi emocjami i częściej uśmiecham się do nieznajomych

23. Przeglądam ogłoszenia o pracę

codziennie w ramach prasówki przeglądam ogłoszenia o pracę i szukam jakiś nowych inspiracji

24. Szlifuję warsztat fotograficzny

staram się uchwycić ciekawe momenty na ładnych fotografiach, wywołuję zdjęcia do mojego albumu i czasami wieczorem wspominam niezapomniane chwile.

25. Nagrywam i montuję filmiki

już na koniec miesiąca wstawię Wam moje podsumowanie miesiąca w formie filmu video.

26. Ciągle poszukuję nowych inspiracji

zapisuję ciekawe pomysły i przemyślenia do wykorzystania w przyszłości.

Podsumowanie

Podsumowując ten rok, który niebawem się kończy był to dla mnie dość intensywny czas, w którym mocno się rozwinęłam. Staram się utrzymywać porządek wokół siebie i tworzyć w otoczeniu przyjemną aurę żebym mogła w pełni cieszyć się życiem. Kolejny rok zapowiada się również bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że bardziej skupię się na realizacji moich marzeń podróżniczych i pozwiedzam jakiś kawałek świata.

Jakie są wasze osiągniecia w tym roku? Jakie macie plany na przyszły rok?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter