Piosenki (nie)miłosne – Natalia Sońska, #CZYTAJNIK# cz. 89

Piosenki (nie)miłosne to druga część cyklu. Dopiero się dowiedziałam. Nie sprawdziłam wcześniej. Mam nadzieje, że czytanie od końca nie popsuje mi odbioru, bo oczywiście zamierzam przeczytać pierwszy tom, czyli Listy (nie)miłosne. Na szczęście w pierwszej części są losy innej bohaterki, którą tutaj znamy tylko ze wspomnień.

Natalia Sońska – Piosenki (nie)miłosnepiosenki (nie)miłosne

Wydawnictwo: Czwarta strona, 2019

Liczba stron: 315

Moje wrażenia po lekturze

Cóż tu dużo mówić. Podobało mi się. Czytało się przyjemnie i lekko. Z przyjemnością sięgałam po czytnik żeby dowiedzieć się jak skończy się cała historia.

Mamy tutaj historię choroby, która z jednej strony rozdziela ludzi a z drugiej łączy. Wszystko poprzez jedną, podjętą z trudem decyzję.

Igor zdecydował i wiele razy zastanawia się czy na pewno postąpił właściwie. Kiedy postanawia naprawić swój błąd w jednej sprawie jest już za późno. Na szczęście spotyka na swojej drodze Idę, która dodaje mu otuchy i pomaga wytrwać w ciężkich chwilach.

To też historia o zatarciach w rodzinie, które spowodowały, że rodzina nie utrzymuje ze sobą kontaktów. Ktoś chciał podjąć decyzję w imieniu drugiej osoby i wywołało to konflikt.

Moja subiektywna ocena

Lekka i przyjemna w odbiorze opowieść. Chociaż głównym tłem jest tutaj choroba, to uczucia jakie opisuje autorka i cały przebieg wydarzeń czynią tą książkę lekką. Tutaj nie płaczemy nad losem chorego, mimo tego, że choroba jest poważna i rokowania nie od razu są pozytywne.

Moja ocena: 4/5.

Miała być recenzja czegoś bardziej rozwojowego. Nie umiem jednak czytać takich rzeczy wieczorami. Jakoś mocno mnie męczą. Jak uda mi się w ciągu dnia ją dokończyć to recenzja się pojawi.

Tym razem wybiorę coś z innego gatunku. Thriller i sensacja. Mam nadzieję, że mi się spodoba.

Kolejna recenzja: James Sallis – Drive (w nawiązaniu do filmu, który bardzo mi się podobał). Zobaczymy czy jest jakieś podobieństwo w treści.

Podziel się