#CZYTAJNIK# cz. 57. Nicholas Sparks – Najdłuższa podróż

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.2.1″]

Nicholas Sparks – Najdłuższa podróż

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.2.1″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/05/258380-352×500.jpg” /][et_pb_text _builder_version=”3.2.1″]

Źródło: www.lubimyczytac.pl

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.2.1″]

Wydawnictwo: Albatros, 2014
Tłumaczenie: Jacek Manicki, Anna Dobrzańska
Liczba stron: 496

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Zanim zacznę o książce chciałabym o czymś wspomnieć. Pisałam niedawno tekst, w którym poszukiwałam przyczyn nieświeżego oddechu. Nie zdążyłam jeszcze pójść do laryngologa i sprawdzić czy to nie jest refluks żołądka (terminy do lekarza na NFZ, chyba każdy wie jakie są), ale wygląda na to, że zarówno przyczyną nieświeżego oddechu jak i wiecznie nadętego brzucha, którego nie mogłam zgubić może być zupełnie coś innego – wyrostek robaczkowy. To taki odnośnik do tekstu, bo w moim przypadku prawdopodobnie właśnie on był przyczyną tych dwóch rzeczy. Nie jestem w stanie jeszcze do końca określić czy na pewno, ale widzę poprawę.

Może ktoś potwierdzi moją tezę? Miał ktoś podobne wrażenie kiedy wyrostek dał o sobie znać?

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Ale dałam ciała. Dopiero zauważyłam (22.06.2018) , że opis był nie od tej książki co trzeba. Chyba choroba zrobiła swoje. Wybaczcie.

Sparks oczywiście mnie nie rozczarował. Jak zwykle stworzył historię, którą czyta się przyjemnie, z chęcią przerzucając kolejne kartki.

Autor tym razem wykreował dwie teoretycznie odrębne historie, które w ostateczności tworzą jedną spójną całość. Są momenty smutne i wesołe, na szczęście wesołych jest więcej. Losem bohaterów rządzi tutaj przypadek i dzięki niemu losy bohaterów dwóch odrębnych opowieści splatają się w jedną historię z zaskakującym zakończeniem.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Moja subiektywna ocena

Sparks niczym specjalnym mnie nie zaskoczył, ale że lubię jego książki ta również mi się podobała. Przedstawił tutaj dwa światy: świat ludzi żyjących w czasach II wojny światowej oraz świat młodych, którzy dopiero planują swoje dalsze życie. Kiedy oba światy zetknęły się ze sobą wyszła z tego cała ta historia, która jest dość nieprawdopodobna. Autor przekazuje cenne pamiątki z rąk starszego pokolenia jako własność pokolenia młodszego. I mimo, że ci młodsi wcześniej nie obcowali z takimi rzeczami ich uczucia i sentyment skłaniają ich do zmiany swojego życia. 

Moja ocena: 4/5. Kolejna recenzja: Iwona Banach – Lokator do wynajęcia

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”3.2.1″]<script type=”text/javascript” src=”https://buybox.click/js/bb-loader.min.js” async=””></script><!– [et_pb_line_break_holder] –><div class=”bb-widget” id=”buybox-uwe2″ data-bb-id=”1736″ data-bb-oid=”6971431″ ></div>[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.2.1″]

Mogłabym coś więcej napisać, ale nie chcę spoilerować. Myślę, że miłośnikom autora książka się spodoba. Każda jego książka jest inna, ta jest jak dla mnie najbardziej ze wszystkich które czytałam zaskakująca.

Przeczytajcie sami i podzielcie się opinią. Chętnie poznam Wasze zdanie. 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter