Naturalne źródło witaminy D oraz inne plusy przebywania na świeżym powietrzu

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Wiosna jest już w pełni. Korzystając z pogody coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Dzisiaj o tym jakie są tego zalety. Zapraszam.

 

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Przesilenie wiosenne minęło już na dobre i nie powinniśmy mieć problemów z wczesnym wstawaniem. Organizm sam z siebie potrzebuje teraz mniej snu i szybciej się regeneruje. Ja przynajmniej nie mam problemów ze wstawaniem, co od jesieni do zimy zdarzało mi się często.

Witamina D

Jedną z głównych zalet wiosny są promienie słoneczne, które są naturalnym źródłem witaminy D, która jak wiemy jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze organizmowi wystarczy sama witamina generowana przez promienie słoneczne, czasami potrzebna jest dodatkowa suplementacja, ale sam fakt że słońce jest przyjemne i ogrzewa nasze zmarznięte po zimie ciała, dodając im ładnego kolorytu powinien nas cieszyć. Warto jednak zrobić odpowiednie badania na poziom i zapotrzebowanie witaminy D żeby dać organizmowi to, co dla niego najlepsze.

Wczoraj w pełni korzystałam ze słońca i opalałam się na leniucha :). Ostatnio rzadko to robię, raczej opalam się aktywnie, ale o tym za chwilę.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image _builder_version=”3.0.106″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/04/20180415_175330_Burst01-e1524215334279.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Zdrowie

Kolejną zaletą jest ruch. Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, a to wiąże się z dodatkowa porcja ruchu każdego dnia. Nasze ciało na pewno nam za to podziękuje. Częściej chodzimy na spacery, wybieramy rower zamiast samochodu. Dodatkowo jeśli ktoś ma kawałek ogródka czy działki rekreacyjnej zajmując się pielęgnacją tego kawałka ziemi robi coś pożytecznego dla swojego zdrowia. Sadząc swoje własne warzywa i owoce wiemy co ląduje na naszym talerzu (a jak to przepysznie smakuje!). Dodatkowo przy dbaniu o te nasze uprawy opalamy się nie marnując czasu. Plewiąc grządki czy kosząc trawę opalisz się dużo szybciej niż leżąc plackiem na plaży. Oczywiście kto co lubi, ale ja ostatnio wybieram czynne opalanie.

 

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.0.106″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/04/20180417_193632_Burst01.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_image _builder_version=”3.0.106″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/04/20180415_175241.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_image _builder_version=”3.0.106″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/04/20180415_175306.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Dodatkowo dla mojego kręgosłupa jest to chyba zdrowe, bo nie narzekam na jego bóle, które jesienią i zimą się zdarzają. Nie obywa się wtedy bez rozciągania – np. joga. Teraz nie muszę się o niego martwić, bo przy różnego rodzaju ruchach jakie wykonuję podczas prac ogrodniczych angażuję wszystkie mięśnie i cały organizm jest zadowolony. Miałam ostatnio ochotę dodatkowo poćwiczyć, ale moje nogi miały już dość i widocznie nie potrzebowały dodatkowych ćwiczeń, bo dały mi o tym znać. Był to ból, ale na tyle przyjemny, że nie musiałam narzekać ani leżeć w łóżku. Po prostu nie nadwyrężałam już ich więcej tego dnia.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Jakie macie podejście do opalania i spędzania czasu na świeżym powietrzu? Zapraszam do komentowania

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter