#CZYTAJNIK# cz. 54 Natasza Socha – Macocha

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.100″ background_layout=”light”]

Natasza Socha – Macocha

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.0.100″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/02/258150-352×500.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Źródło: www.lubimyczytac.pl

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Wydawnictwo: Filia, 2014

Liczba stron: 300

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.100″ background_layout=”light”]

Lubię polskie książki. Lubię książki lekkie i przyjemne. Ta zdecydowanie do takich się zalicza. Na autorkę trafiłam przypadkiem przy okazji promocji jej nowej książki.

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Pierwsza książka Nataszy Sochy Macocha to pamiętnik kobiety, która nie zamierzała mieć pod opieką dzieci, ale niestety los zarządził inaczej. Cała treść skupia się na jej relacji z pasierbicą. Nie jest ona najlepsza, ale do najgorszych też nie należy. Dość łatwo domyślić się, że jednak ich relacja jest bliższa niż kobiecie się wydaje. Autorka wykreowała w niej zdziwienie i zaskoczenie, ale czytelnik może dość szybko zorientować się o co chodzi.

Jej nieudolne próby (albo raczej marzenia) pozostają bez realizacji i sama na siebie potem jest zła. Pasierbica okazuje się bardziej przebiegła (albo to ona jest ciamajdą, zależy jak na to spojrzeć) i nigdy nie jest po jej myśli. Zawsze jednak nastolatka wygrywa. Wygrywa w relacjach z ojcem, z babciami i nawet z sąsiadami.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Moja subiektywna ocena

Książka z humorem, uśmiech na twarzy pojawia się mimowolnie podczas czytania. Nie mam jeszcze porównania z innymi książkami autorki, ale ta mi się podobała. Ciekawe przypadki jakie spotykają bohaterów łączą się ze sobą i powodują to, że akcja toczy się płynnie bez zbędnych zapychaczy.

Minusem może być to, że czytelnik szybko może zorientować się, że relacja macochy i pasierbicy wcale nie jest taka zła i wbrew pozorom mają ze sobą dobry kontakt mimo tego, że jedna z nich nawet o tym nie wie.

W przyszłości sięgnę pewnie po inną propozycję pani Nataszy.  Zobaczymy czy spodoba mi się tak samo jak ta propozycja.

Moja ocena: 4/5. Kolejna recenzja: Nicholas Sparks – Najdłuższa podróż

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”3.0.100″]<script type=”text/javascript” src=”https://buybox.click/js/bb-loader.min.js” async=””></script><!– [et_pb_line_break_holder] –><div class=”bb-widget” id=”buybox-xt9f” data-bb-id=”1736″ data-bb-oid=”4539089″ ></div>[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter