Miszmasz, czyli kogel-mogel 3

Niedawno wróciłam z kina. Tak głośno i wszędzie reklamowali film Miszmasz, czyli kogel-mogel 3, że nie wypadało nie zobaczyć. A że lubię pierwsze dwie części to tym chętniej udałam się na seans.

Czy to aby nie jest odgrzewany kotlet?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Klimat i charakterystyczne zachowania bohaterów zostały utrzymane. Zmieniło się tylko to, że obraz świata jest współczesny. Współczesne są miejsca i zachowania młodych bohaterów. Poza tym jak dla mnie niewiele się zmieniło.

Minęło 30 lat od kiedy poznawaliśmy losy bohaterów w drugiej części. Premiera była 20 listopada 1989r. W trzeciej części mamy znanych już bohaterów oraz kilku nowych. „Stare” postacie grane są przez tych samych bohaterów. Kasia nadal mieszka na wsi. (Tym razem jest to Brzózka, wcześniej mieszkali w Grabowie). Z Brzózki pochodził mąż Kasi, Paweł. 

Trochę się jednak u nich pozmieniało. Przede wszystkim dzieci, które wydoroślały, założyły własne rodziny (niektórzy) i są teraz dorosłymi chłopakami. Mówię tutaj o Piotrusiu Wolskim i Marcinie, synu Kasi Zawady.

Przez te trzydzieści lat Kasia otrzymała awans i pracuje teraz jako dyrektor szkoły. Jednak jej dawny amant Staszek Kolasa nadal próbuje ją poderwać. Chciałabym napisać więcej, ale nie chcę spoilerować. Na Filmwebie też jest opis w dwóch zdaniach.

Jeśli chodzi o samych aktorów to siłą rzeczy zmienili się dość mocno. Najbardziej chyba postarzał się profesor Wolański. Pani Grażyna Błęcka-Kolska wygląda teraz moim zdaniem lepiej, w końcu jest bardziej dojrzała :).

Podoba mi się to, że nie zamieniali aktorów, którzy nie mogli już zagrać swoich ról. Twórcy nie mieli trudnego zadania, ponieważ rzeczywiście minęło sporo czasu od premiery drugiej części, a film jest jak życie i losy różnie mogły się potoczyć. Wykorzystano tutaj tą możliwość. Moim zdaniem na plus, bo z innymi aktorami nie byłoby tego samego filmu. 

A aktorzy odgrywający swoje role pozostali tak samo charakterystyczni i tak samo dobrze odgrywali swoje role.

Uważam, że warto obejrzeć. Szczególnie jeśli ktoś śmiał się na poprzednich częściach. Tutaj śmiechu nie brakuje.

Oglądaliście? Planujecie oglądać? Podzielcie się wrażeniami.

 

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter