#CZYTAJNIK# cz. 48 Katarzyna Tubylewicz – Rówieśniczki

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]

Katarzyna Tubylewicz – Rówieśniczki

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.0.92″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/01/253196-352×500.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” always_center_on_mobile=”on” force_fullwidth=”off” show_bottom_space=”on” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Źródło: www.lubimyczytac.pl

 

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.92″ background_layout=”light”]

Wydawnictwo: W.A.B., 2014
Liczba stron: 304

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.94″ background_layout=”light”]

Fabuła

Trzy przyjaciółki, które znają się od dzieciństwa. Każda z nich prowadzi teraz swoje życie, każda żyje po swojemu. Spotykają się pewnego dnia razem, we trzy w jednym miejscu i ich życie nagle się zmienia. Każda z nich zaczyna dostrzegać błędy jakie popełniła. Nie czują już się tak dobrze w swoim towarzystwie. Każda z nich ma coś do ukrycia, wstydzą się zwierzać ze wszystkiego.

 

 

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.0.94″ background_layout=”light”]

Sabina –  od dzieciństwa była cwaniarą, rządziła całą paczką znajomych, była najważniejsza, wszyscy jej słuchali. Była odważna, zawsze najmądrzejsza, lubiła dyrygować. Była gorzej traktowana w domu, matka nią gardziła. W dorosłym życiu jest stanowcza, twardo stąpająca po ziemi, przeżywa szok kiedy zostaje zwolniona z pracy, zupełnie się tego nie spodziewała. Koleżanka ją przechytrzyła, nie mogła tego znieść, użalała się nad sobą. Kiedy spotyka koleżanki z dawnych lat krytykuje je, wytyka im, że źle postępują. Sama jest bardzo religijna. Nie może pogodzić się z tym, że jej syn nie ma dziewczyny, nie przyjmuje tego do wiadomości. Podczas jednej z rozmów z przyjaciółkami jest wstrząśnięta tym, czego się dowiaduje, wkurza się. Tłumaczy sobie jednak, że nie jest niczemu winna. Przez chwilę przeszło jej przez myśl, że powinna coś w życiu zmienić, że faktycznie wyrządziła innym zbyt wiele krzywd, szybko jednak usuwa z głowy tą myśl i żyje nadal tak jak dawniej.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Sofia – jest szczęśliwą żoną, ale nie może znieść tego, że córki męża jej nie lubią, a on stoi po ich stronie, Boi się przyszłości,  nie wierzy, że nadal będzie szczęśliwa. Z racji swojego stanu często ma zmianę nastrojów. Raz jest wściekła i wpada w furię, za chwilę chce o wszystkim zapomnieć i odczuwa szczęście. Odczuwa satysfakcję, kiedy w przypływie gniewu wygarnia Sabnie, czuje ulgę, że wszystko jej powiedziała. Jednocześnie jest roztrzęsiona i sama nie wie co czuje.

Joanna – zdradza męża, jest bardzo zaangażowana w romans, czuje się obco w małżeństwie, jest przytłoczona. Boi się, że wszystko się wyda kiedy jest szantażowana i zastraszana. W towarzystwie przyjaciółek cieszy się, że ma kochanka, chwali się nim, ale opowiada wymyślone historie. Kiedy już całkowicie uwalnia się od facetów odczuwa szczęście i wie, że sama sobie doskonale poradzi.

Moja subiektywna ocena

Książka dość ciekawa. Nie mam porównania z innymi książkami Pani Katarzyny, ale przy okazji sięgnę po jakiś inny tytuł. Autorka przedstawiła tutaj w jaki sposób zmienia się podejście do przyjaźni jeśli żyjemy jakiś czas z dala od siebie i tylko od czasu do czasu mamy ze sobą kontakt internetowy. Widać tutaj, że przyjaźń na odległość nie umiera, ale powstaje już większa granica prywatności, nie ma już potrzeby zwierzania się koleżanką ze wszystkiego. W swoim towarzystwie czują się już bardziej obco.
Myślę, że można tutaj zobaczyć jak może wyglądać taka przyjaźń, ale nie jest to regułą. Zapewne wiele zależy od ludzi i nie ma czym się sugerować, ale poczytać można. Może akurat ktoś znajdzie tutaj dobra rady dla siebie żeby utrzymać długoletnie przyjaźnie.

Moja ocena: 4/5

Kolejna recenzja: Molly McAdams – Wybieram miłość. Ciekawe czy będzie podobna do pierwszej części. Opinie są podzielone.

[/et_pb_text][et_pb_code _builder_version=”3.0.92″]<script type=”text/javascript” src=”https://buybox.click/js/bb-loader.min.js” async=””></script><!– [et_pb_line_break_holder] –><div class=”bb-widget” id=”buybox-dmzl” data-bb-id=”1736″ data-bb-oid=”3982918″ ></div>[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter