#PODRÓŻNIK# cz. 22 Jak to jest z tym lataniem?

Jak tanio podróżować?

Przedstawię Wam dzisiaj kilka patentów na to jak tanio podróżować. Jeden z nich poznałam niedawno i bawiłam się żeby sprawdzić czy faktycznie działa. Działa, ale nie udało mi się jeszcze znaleźć nic super taniego, tak jak pokazywali na webinarze.

Lubię latać samolotem i teraz kiedy pracuję inaczej mam większe możliwości. Muszę tylko znaleźć jakiegoś kompana do podróżowania. Jak upoluję coś ciekawego to myślę, że jakaś osoba do towarzystwa się znajdzie.

Zaciekawił mnie dzisiaj temat biletów lotniczych. Wczoraj oglądałam webinar o tym jak tanio szukać biletów i postanowiłam dzisiaj spróbować.  Porównałam sobie kilka wyszukiwarek i ten sam kierunek lotu. Akurat porównywania wyszukiwarek tam nie było, ale z ciekawości zajrzałam. Cały czas szukam jakiegoś sposobu na tanie latanie. Sami zobaczcie jak różnią się ceny biletu na ten sam samolot. Nie opanowałam jeszcze dokładnie sztuki przedstawionej w webinarze, ale ponoć można znaleźć bilety za 1 € lub nawet za kwotę ujemną.

Moje „znaleziska”

Wybrany kierunek jest przypadkowy, ale chciałabym kiedyś tam polecieć :).

Flyhacks
eSky
Kayak
Kayak z domeny niemieckiej – jakieś 517 zł w przeliczeniu
azair.eu

 

Wszystkie te ceny są na ten sam samolot. Jak widać różnice są dość spore. Wychodzi na to, że najtaniej jest jednak na azair.eu. Myślę, że warto przed zakupem pokombinować, poświęcić trochę czasu i porównać oferty na kilku znanych nam stronach. Strony z biletami przedstawiłam Wam tutaj. Nie poprzestanę na poszukiwaniach i mam nadzieję, że wreszcie gdzieś się wybierzemy chociaż na weekend. To moje marzenia na najbliższy czas. Wolne chwile będę spędzała na poszukiwaniu ciekawych kierunków za niewielkie pieniądze. Zapraszam do przeglądania ofert skyscanner i fly.

EDIT: przy szukaniu biletów warto zmieniać termin wylotu i przylotu. Już samo to może diametralnie zmniejszyć cenę biletu. Dodatkowo uważam, że w przypadkach wyszukiwarek tanich lotów warto zapisać się na newsletter i być na bieżąco. Nie jeden raz dostałam jakieś fajne promocje. Niestety zawsze spóźniam się z odczytanie maila.

Szykuję dla siebie kolejne wyzwanie. Mam nadzieję, że się przyłączycie. Napiszę o nim już niebawem.

EDIT: miałam się pochwalić ciastem, które upiekłam. Przepis jest u Agnieszki. Dwa pozostałe też zamierzam wypróbować.

P.S. Przy innych kierunkach są inne, większe różnice w cenie. Trzeba dobrze szukać i zmieniać np. daty wylotu. To też ma duże znaczenie.

 

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter