#CZYTAJNIK# cz. 58 Iwona Banach – Lokator do wynajęcia

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_text _builder_version=”3.2.2″]

Iwona Banach – Lokator o wynajęcia

[/et_pb_text][et_pb_image _builder_version=”3.2.2″ src=”http://zaplanujzycie.pl/wp-content/uploads/2018/05/292265-352×500.jpg” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″ background_layout=”light”]

Źródło: www.lubimyczytac.pl

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.2.2″]

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2014

Liczba stron: 400

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.2.2″]

Jutro przekonam się skąd ten nieprzyjemny zapach. Zrobię sobie prosty test na żołądek, który ma wykazać czy mam nadkwasotę czy może jednak coś innego. Moje przypuszczenia (o których pisałam tutaj) były jednak błędne i wyrostek nie ma z tym nic wspólnego.

Wracając do książki. Czy jest taki zawód jak lokator do wynajęcia? Ja o takim nie słyszałam, ale w książce Iwony Banach taki zawód ma główna bohaterka. Zbiera zlecenia od ludzi, którzy na jakiś czas opuszczają dom czy mieszkanie i podczas ich nieobecności zajmuje się pilnowaniem ich majątku.

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Książka lekka i przyjemna w odbiorze. Są romanse, zagadki i kłamstwa. Jedyne co mi przeszkadzało to brak podziału na jakieś mniejsze fragmenty, wszystko pisane razem (chyba, że trafiłam na taką wersję pdf). Nie ma podziału na rozdziały, jedyną opcja żeby jakoś rozdzielić treść jest patrzenie kiedy zmienia się miejsce wydarzeń, czy kiedy zaczyna się nowy wątek.

Sam pomysł na fabułę jest dość ciekawy. Sceneria dobrana raczej odpowiednio. Akcja dzieje się w okolicach Zakopanego, w małej miejscowości Zawilec. Bohaterowie to Miśka, czyli lokatorka do wynajęcia, Noldi – jej wspólnik, dwie starsze kobiety, które robią dużo zamieszania, Witka, Andrzej – stolarz lub raczej rzeźbiarz, policjant Józek i jego matka. Poznajemy też kilku innych bohaterów, ale nie mają oni znacznego wpływu na rozwój akcji.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.8″]

Moja subiektywna ocena

Tajemnicze, nadprzyrodzone zjawiska i szalone, nieobliczalne starsze panie to cecha charakterystyczna dla tej powieści. Dzięki temu książka ma swój klimat i sprawia, że uśmiech nie znika z twarzy czytelnika. Konstrukcja i pomysł na zagadki, którymi raczy nas autorka dają element zaskoczenia i trzymają w napięciu do ostatniej chwili.

Moja ocena: 3,5/5. Kolejna recenzja: Iwona Żytkowiak – Dokąd teraz?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”3.2.2″]<script type=”text/javascript” src=”https://buybox.click/js/bb-loader.min.js” async=””></script><!– [et_pb_line_break_holder] –><div class=”bb-widget” id=”buybox-xiyd” data-bb-id=”1736″ data-bb-oid=”4565260″ ></div>[/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter