#CZYTAJNIK# cz. 72 Magdalena Kordel – Okno z widokiem

Magdalena Kordel – Okno z widokiem

Wydawnictwo: Sol,2015

Liczba stron: 304

 

 

 

Kolejna powieść pani Magdaleny, w której czytamy o urokliwym miasteczku Malownicze. Tym razem jednak mniej jest romansów, a więcej zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji. Są podstępy i kombinacje po to aby utrzymać w nienaruszonym stanie kapliczkę. Kapliczka z figurą świętego Antoniego jest jakby głównym bohaterem tej powieści, odgrywa bardzo ważną rolę. Jest usytuowana w centrum miasteczka, na rozstaju dróg. Po za tym nie brakuje humoru i serdeczności. Bohaterowie są przyjaźnie nastawieni do siebie nawzajem i do przyjezdnych. Oprócz jednego pana, który jak się okazuje jest znanym krytykiem. Jego opinia zaskakuje wszystkich i sprawia, że Malownicze może zostać poznane przez większe grono, ponieważ zostaje rozsławione w gazecie.

Moje wrażenia po przeczytaniu książki

Znam już inne powieści, których akcja dzieje się w Malowniczym. Tutaj jednak pojawiają się zupełnie nowi bohaterowie i zupełnie nowa dla mnie kapliczka, która odgrywa tutaj kluczową rolę. Róża, główna bohaterka wierzy, że musi ochronić figurę Antoniego przed zniszczeniem. Ma do niej sentyment i uważa, że ma z Antonim tajemne układy. Kiedyś wierzyła w duchy, a teraz wierzy w moc świętego. Podejmuje ryzykowne działania i angażuje sporą liczbę mieszkańców miasteczka w swoje plany. W ostateczności udaje im się ochronić figurę razem z kapliczką.

Trochę to wszystko takie zbyt idealne. Wszystko idzie zgodnie z planem, nie ma jakiś większych problemów.

Moja subiektywna ocena

Książka lekka i przyjemna, ale kolejna, która nie ma podziału na rozdziały. Ciężko było mi wrócić do czytania, bo musiałam szukać gdzie skończyłam. Nie porwała mnie jakoś specjalnie. Skończyłam, bo nie lubię zostawiać książki nieskończonej. Nie byłą taka trudna jak np. Mein Kampf, od którego zwyczajnie musiałam zrobić sobie przerwę, ale mam nadzieję, że w tym roku dokończę.

Moja ocena: 3,5/5. Kolejna recenzja: zgubiłam gdzieś mój kod do Legimi i muszę poczekać do końca miesiąca na nowy. Wybiorę coś z tego co mam na czytniku. Może Colleen Hoover – Ugly love

Zobacz mnie w mediach
Podziel się
FacebookEmailTwitter